banner koronavirus

Koronavirus, jak se s celou situací vypořádat

Koronavirus už je nejen v Číně, zasáhl ale také celou Evropu, USA a nákaza tímto virem se objevuje čím dál častěji i v jiných zemích. Česká republika vyhlásila kritický stav nouze. 

Jak tuhle situaci zvládnout? Jak nepodlehnout panice a vyjít z toho jako vítěz? S tím vším vám zkusím poradit v dnešním článku. 

V první řadě bych ráda uvedla na pravou míru, že nechci celou situaci nijak zlehčovat, avšak panika také k ničemu není. Článek se bude týkat všeobecných doporučení ohledně toho, jak se koronaviru obránit, ale také přidám pár svých rad, jak například zvládnout finanční situaci a kde si lze přivydělat. 

Jak se chránit před tímto virem?

První se podívejme, jak se lze co nejlépe uchránit. Zdraví máme jen jedno, a proto je důležité o něho dbát. 

Imunita

Silná imunita a odolné tělo vám může pomoci se koronaviru obránit a zůstat tak zdravý. Samozřejmě si silnou imunitu nevybudujete přes noc, ale pokud budete každý den dělat kroky, které povedou k silnější imunitě, může vám to pomoci se ubránit a stát se imunní i proti jiným virům či běžné chřipce. 

A jak takovou imunitu zlepšit?

  • vitamín C

Dbejte na dostatečný příjem vitamínu C, který najdete například v ovoci, zelenině, ale můžete ho v době většího ohrožení onemocnění, také čerpat z doplňků stravy. Doplňky stravy volte vždy takové, které budou mít vysokou vstřebatelnost a také budou kvalitní. 

  • dostatečný pohyb

To, že zahájíte mód uzavření se doma a přežití a celý den nevstanete z gauče, také ničemu nepomůže. Pohyb nemusíte vykonávat pouze v posilovně, které jsou nyní uzavřené. Běhat můžete venku. Chodit můžete venku. Jezdit na kole můžete venku. Také si lze přizpůsobit trénink na venkovní cvičení a zařadit více aerobních cviků. Možností je nepřeberné množství, tak nezoufejte, že není kde cvičit, vždy je cesta. 

  • pitný režim

Pitný režim může také pozitivně ovlivnit vaši imunitu a posilnit vaše tělo. Pijte minimálně dva litry denně čisté vody, můžete také zařadit čaje. 

  • doplňky stravy

Jako poslední tip, jak lze zlepšit imunitu, uvedu doplňky stravy. Doplňky stravy v podobě různých vitamínů, minerálů mohou pozitivně ovlivnit naše zdraví a imunitu. Například vitamín D, B komplex, ale také například zinek jsou skvělými pomocníky pro naši imunitu. 

Dále můžete najít na trhu také například doplněk stravy z housenice čínské, který také skvěle působí na naši imunitu.

Kromě doplňků stravy můžete zařadit také superpotraviny jako je například zelený ječmen, guarana a jiné. 

Hygiena

Hygiena by měla být stoprocentní i bez výskytu koronaviru. Teď bychom však měli obzvlášť dbát na hygienu.

Myjte si pravidelně ruce, používejte desinfekce a zbytečně nesahejte na vše, kolem čeho projdete. 

Vyšší teplota

Podle studií, koronavirus špatně snáší vyšší teploty. Proto můžete svému tělu pomoci teplými čaji či teplejší vodou. Dále se doporučuje u oblečení, které je těžké často prát, nechat je na slunci a teple. 

Vyšší teploty viru nepomáhají, proto je dobré začít pít více horkého čaje a být v teple. 

Jak toho využít a vyjít silnější

Teď nechci, abyste mě pochopili špatně. Nikdo by neměl těžit z toho, že se děje něco špatného. Na druhou stranu není ani dobré podléhat panice a vše vzdávat. Proto bych ráda uvedla pár rad a tipů, jak z této situace vyjít silnější. 

Desinfekce
Roušky koronavirus
Imunita proti koronaviru

Finance

Finanční, nepříznivá situace se začne týkat více firem a lidí. Kvůli zavření restaurací budou postiženi majitelé, ale také částečně zaměstnanci, to samé platí například u majitelů fitness center, ale také hotelový průmysl z toho neskáče radostí.

Zkrátka se tato situace týká těch lidí, kteří mají pouze jeden příjem a ten pramení z institucí, které jsou nyní zavřené nebo ztrácí klienty. 

Proto bychom se měli zamyslet a začít hledat další cestu, kde lze získat příjem navíc. Měli bychom myslet na to, že situace se může opakovat a být závislý pouze na jednom příjmu není dobré. 

Čas, který nyní získáte, můžete využít pro hledání nových příjmů, které budou více nezávislé. Může se jednat o online business či psaní knihy, článků. Zkuste vymyslet, do čeho by bylo možné investovat, jak zlepšit dosavadní podnikání či jaký projekt zahájit. Využijte více času a krizi pro zlepšení, vymyšlení nových cest a vyjděte z této situace silnější!

Vzdělání

Pro mnoho lidí tato krize znamená také více času. Čas je vzácný, a proto ho neplýtvejte na sledování televize. Využijte tento čas na vzdělání a seberozvoj. 

Nakupte si knihy, které vám pomohou v jakékoli oblasti, sledujte videa ohledně seberozvoje či ohledně témat, která zlepší váš život a dodají vám potřebné informace. 

Fitness

Pro mnoho lidí zavření fitness center představuje jistou smrt. Neklesejte na mysli a využijte to pro zlepšení mobility, pro zlepšení vytrvalosti a opět z toho vytěžte maximum! 

Začněte běhat a zlepšete svou kondici. Vyrazte ven na kolo a zlepšete svou sílu v nohách. Udělejte si trénink s vlastní váhou. Zlepšujte svou mobilitu. Naučte se stojky a zpevněte své tělo. 

Za měsíc svaly neztratíte, ale můžete ten čas využít ke zlepšení. A až přijde ten čas, kdy konečně posilovny znovu otevřou své brány, budete připravenější než kdykoli před tím. Budete více mobilní, dostatečně zregenerování a můžete zahájit opět silové tréninky. 

Závěrem

Závěrem už jen dodám, že bychom měli myslet na ostatní, vytrvat, pomáhat si a nepodléhat panice. Vždy je vše špatné pro něco dobré, proto respektujte zavedená opatření, ale neklesejte na mysli. 

Po každém těžkém období přichází to dobré. I po té nejdelší bouřce vychází slunce.

A chceme se přeci zapsat do dějin jako vítězové, kteří zvládli těžkou situaci a ještě z ni vytěžili maximum!