banner koronavirus

Není nutno – videa

České dráhy sdíleli na facebooku

Co Čech, to muzikant! 🎵🎻 Připojili jsme se tak k výzvě #neninutno

Pojďme tedy zpěvem poděkovat a vyjádřit podporu všem lidem v první linii boje s pandemií! 💊🌍

Velký dík patří nejen všem lékařům, sestřičkám, lékárníkům, policistům, hasičům a mnoha dalším povoláním, ale samozřejmě také všem našim zaměstnancům.

Ti se i v těchto chvílích starají o to, aby se chod této země nezastavil. Vážíme si práce všech průvodčích, pokladních, strojvedoucích, uklízečů, operátorů, techniků i mnoha dalších profesí. Bez vás by to nešlo! 👷‍♂👷‍♀

Ať jste aktuálně v terénu, nebo zrovna doma. Mockrát děkujeme! 👍

#spolutozvladneme #jedemedal #nasihrdinove

https://www.facebook.com/ceskedrahy/videos/202984731116681/

Další hezká videa ohledně koronaviru a roušek s písní není nutno

ZZMV zpívá spolu s celou zemí “Není nutno”. #spolutozvladneme #spoluproticovid

Zdravotníci patří mezi nejohroženější profese v boji proti COVID-19. Uvědomují si to. Vědí, co se děje, znají vysoké riziko, které podstupují. A přesto jsou s vámi v ordinacích, v sanitkách, ambulancích nemocnic, u vašich lůžek, u vás doma. I přes vysoké riziko, že se sami nakazí, a že sami onemocní. V Itálii je infikováno už 8 % zdravotníků. Těžko říct důvody. Je obtížná znát každý jeden motiv, proč do všeho jdou i přes to enormní riziko. Florence Nightingale (letos si připomeneme 200 let od narození), zakladatelka moderního ošetřovatelského systému, řekla: „Každý, kdo má to štěstí a smí přinášet pomoc a dobro, by měl pochopit, že se mu tím dostává velké milosti.“ Pro dnešní dobu je ale nejvýstižnější jiný její výrok směrem k tehdejším vrcholným představitelům britského impéria: “Největšími hrdiny jsou ti, kteří dělají svou povinnost v každodenním rozháraném vnitřním i vnějším prostředí, zatímco svět se otáčí jako šílený kolotoč. To jsou ti hrdinové, kteří nestavějí své hrdinství na odiv.” A přesně to platí nejen pro celou velkou zdravotnickou rodinu a komunitu lékařů, sester a zdravotnických záchranářů, ale i stejně tak i pro policisty a hasiče. Jsme v tom spolu. Pro vás.