banner koronavirus

😷 3 způsoby jak si vyrobit roušku bez šití

TOP 3 Rouška bez šití, bez šicího stroje, rouška na pusu levně.

Nedostatek roušek po celém světě vede sta tisíce lidí k improvizaci. K dobře fungují vlastnoručně vyrobené roušce nepotřebujete ani dobře šít. Hned 3 naprosto skvělé a jednoduché návody na roušky vám v dnešním videu ukážu.

Rouška z trička (bez šití):

Vezměte bavlněné tričko a vystřihněte z něj co nejdelší pruh, tedy ideálně vč. rukávů. Na vzniklý pruh si překreslete tvar z obrázku č. 2 – tím vám vzniknou proužky na zavázání. A pak už stačí přiložit na obličej, horní proužek zavázat cca nad ušima, spodní pak přes něj zhruba pod temenem. Podrobný návod najdete také ve videu.

Rouška z trička

Návod rouška bez šití

Jak si vyrobit roušku bez šití

Nemáte doma šicí stroj anebo se na ušití roušky necítíte? Pak oceníte ten nejjednodušší návod na světě. Ukážeme vám, jak si roušku poskládat třeba z bavlněného povlaku na polštář – a bez jediného stehu. Vyjma chirurgických roušek a pytlíků do vysavače se vyplatí využít bavlněné utěrky, látky ze směsi bavlny a umělého vlákna, antibakteriální povlak na polštář, lněné plátno, povlak na polštář (z něj jsme roušku připravili my), hedvábí. A pokud z jakéhokoli důvodu roušku nemůžete vyrobit, alespoň částečně vás ochrání i obyčejná šála přes ústa a nos. Můžete se podívat i na návod jak ušít roušku.

Foto návod jak udělat roušku

https://www.prozeny.cz/clanek/jednodussi-uz-to-byt-nemuze-vyrobte-si-rousku-bez-siti-62884